3. ročník
VLA
26.5.
Leto a premeny obce, pracovná učebnica s. 4 - opačná strana učebnice
Ústne si prejdi úlohy na s. 4 / 1, 2, 3, 4, 5.
Učivu sa ďalej budeme venovať v škole.
19.5.
Pracovná učebnica s. 43
Vypracuj na s. 43 / 3 - napíš po 5 názvov riek, plies a priehrad a doplň názov potoka, ktorý preteká cez tvoju obec
Vypracovanú stranu 43 pošli dnes.
12.5.
Učivo: Vodstvo na mape Slovenska, pracovná učebnica s. 42 - 43
1. Prečítaj si POZORNE text pod mapou o vodstve na Slovensku.
2. Ústne vypracuj úlohy 42 / 1, 2, 3, 4 + POZORNE prečítaj Vieš, že ( poznať najväčšiu a najdlhšiu rieku Slovenska ). Pracuj s mapou Slovenska.
3. Písomne vypracuj 43 / 1 + doplň Vlastné poznámky.
Vlastné poznámky: Vo všetkých typoch krajín nájdeme potoky, rieky, riečky alebo pramene. Vodné plochy majú veľké využitie. Slúžia ako zdroj pitnej vody, na výrobu energie, na dopravu a šport. Vodné plochy na mape značíme modrou farbou.
Pripájam aj prezentáciu na doplnenie informácií.
5.5.
Učivo - Nížiny na mape Slovenska, pracovná učebnica s. 40 - 41
1. 40 / 1 - ústne
2. Prečítať text pod mapou s porozumením. Prečítať aj modré rámčeky Vieš že ( vedieť, ktorá nížina je najväčšia na Slovensku ). Informácie si môžeš doplniť aj pomocou prezentácie.
3. 40 / 2, 3, 4 - ústne + tak, ako pri pohoriach, pracuj s mapou, vyhľadaj nížiny na Slovensku. VEDIEŤ VYMENOVAŤ VŠETKY 3 NÍŽINY NA SLOVENSKU!!!
4. 41 / 1, 3 - písomne Vypracovanú úlohu poslať dnes 5.5.!!!
Doplniť a naučiť sa Vlastné poznámky: Nízko položené rovinaté krajiny nazývame nížiny. Nížiny sú tvorené poľami, lúkami, hájmi, sadmi a vinicami. Nížiny sú na mape značené odtieňmi zelenej farby.
30.4.
Učivo: Pohoria na mape Slovenska , pracovná učebnica s. 38,39
1. 38 / 1 - ústne
2. Prečítať text pod mapou s porozumením!!!!! Prečítať aj modré rámčeky Vieš že ( poznať najvyšší vrch Slovenska ).
3. 38 / 2, 3, 4 - ústne + pracovať s mapou - vyhľadávať pohoria, podľa odtieňov hnedej farby pomenovať vyššie a nižšie položené pohoria.
4. 39 / 1, 2 - písomne Vypracovanú úlohu pošli najneskôr v pondelok 4. 5.
Doplniť Vlastné poznámky: Pohorie je súvislé pásmo alebo skupina vrchov. Pohorie je pokryté lesmi, pasienkami, hoľami, kosodrevinou a skalami. Pohoria sú na mape značené dtieňmi hnedej farby.
23.4.
Učivo: Slovensko na mape, pracovná učebnica s. 36 - 37
Pri tomto učive je potrebné pracovať aj s mapou Slovenska ( ak máte doma, prípadne si pozrieť na internete).
1. Ústne si prejsť na s. 36 / 1, 2.
2. Pozorne si prečítať text pod mapou.
3. Ústne si prejsť na s. 36 / 3, 4 - môžete pracovať aj s Vašou mapou.
4. Písomne s. 37 / 2 + doplniť Vlastné poznámky.
Vlastné poznámky: Mapa je zmenšené zobrazenie menšej alebo väčšej časti krajiny. Z mapy dokážeme získať rôzne informácie o zobrazovanej krajine. Obce sú v mape zaznačené červeným kruhom alebo plochou. Na mape dokážem ukázať, kde leží moja obec - napísať názov svojej obce.
Pripájam aj prezentáciu s učivom pre doplnenie informácií.
Vypracované cvičenie mi pošli najneskôr 26. 4.
16.4.
Učivo: Časová priamka
Pracovná učebnica s. 34 - prečítať si text pod obrázkami, ktorý vysvetľuje, čo je to časová priamka.
Písomne vypracuj úlohy s. 34/1, 2 , s. 35 / 1a) + doplniť Vlastné poznámky.
Vlastné poznámky: Poradie udalostí, v ktorom sa stali, sa nazýva časová priamka. Pomáha nám orientovať sa v čase.
Úlohy vypracuj a pošli mi do pondelka 20. 4.
2.4.
Učivo: Veľkonočné sviatky a tradície, PZ s. 50 – 51. Vypracovať úlohy 51/1, 2, 3, 4 + doplniť Vlastné poznámky: Na jar sa slávia Veľkonočné sviatky. Veľkonočné sviatky začínajú Kvetnou nedeľou. Veľkonočné sviatky pozostávajú zo Zeleného štvrtka, Veľkého piatka, Bielej soboty, Veľkonočnej nedele a z Veľkonočného pondelka.
Pripájam prezentáciu, kde sa deti bližšie oboznámia s jednotlivými sviatkami. Pridávam aj doplňujúce poznámky, ktoré bude potrebné si vytlačiť a pripojiť do pracovného zošita ( tak, ako to robievame, buď prispinkovať alebo nalepiť). Ak sa ti nedá vytlačiť, poznámky ti dám potom ja v škole. Tieto sviatky z poznámok vedieť aspoň vymenovať.
26.3.
Učivo: Povesti, básne a piesne z obce a jej okolia, PZ s. 32 – 33. Vypracovať úlohy 33/1, 2, 3 + doplniť Vlastné poznámky. V 3. úlohe si môžeš pomôcť internetom, knihami,... Využi poznatky z Čítania, kde sme sa učili o povestiach a čítali si povesti aj z nášho okolia.
13. 3. - 20. 3.
Opakovanie učiva chránime svoju obec a jej okolie ( PZ s. 28 )
Učivo: Historické pamiatky a významné udalosti v obci. PZ s. 30 - 31. Prejsť si jednotlivé otázky zo strany 30 a prečítať si text. Na s. 31 vypracovať úlohy 1, 2, 3 + doplniť Vlastné poznámky ( pomocou textu na s.30 )
Nadpis
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.